Дилатансійна технологія

Шановні друзі!

Сьогодні розповімо вам про інноваційну розробку “Дилатансійна технологія“ розроблену нашими вченими з інституту енергозбереження, а саме науково-виробничою групою (ІЕЕ-17) кафедри Геоінженерії КПІ ім. Ігоря Сікорського разом з науково-виробничою  впроваджувальною фірмою ООО «Геотехнологія»

В основу технології покладено використання особливим способом підготовленого і проведеного малопотужного вибухового впливу, що генерує в масиві гірських порід нерівномірну динамічне навантаження, під дією якої проявляється ефект ділатансіі, що приводить до розущільнення і знеміцнення структури оброблюваного масиву, і до кратного збільшення проникності гірських порід і, як наслідок , продуктивності геотехнологических процесів в свердловинах.

Базовий ефект, вироблений дилатансійної технологією, полягає в прогнозованому збільшення продуктивності нафтових, газових і газоконденсатних свердловин після їх обробки з  застосуванням цієї технології.

За попередніми оцінками в разі використання дилатансійної технології для інтенсифікації продуктивності метанових свердловин їх ефективність може бути збільшена, як мінімум, у півтора – два рази, а рентабельність «метанового» бізнесу в цьому випадку може зрівнятися, або навіть перевищити ефективність справжніх конвенціональних газових проектів.