Рада проректорів

Інноваційні розробки університетів і наукових установ МОН України. Т. 2

Інноваційні розробки університетів і наукових установ МОН України. Т. 2

Рекомендовано до підготовки та друку Президією Ради проректорів із наукової роботи та директорів наукових установ МОН України 2 листопада 2018 р.

Інноваційні розробки університетів і наукових установ МОН України. Т. 2 / Колектив авторів за загальною редакцією М. Стріхи та М. Ільченка. – К.: ТОВ «Мірал», 2018 – 288 с.
УДК 001.895 (477) (035)

Інноваційні розробки університетів і наукових установ МОН України

Інноваційні розробки університетів

Рекомендовано до друку Президією Ради проректорів з наукової роботи та директорів наукових установ МОН України 20 жовтня 2017 р.

Інноваційні розробки університетів і наукових установ МОН України / Колектив авторів за заг. ред. М. Стріхи та М. Ільченка. - К.: Інститут обдарованої дитини НАПН України, 2017. - 278 с.

Рада проректорів з наукової роботи вищих навчальних закладів та директорів наукових установ Міністерства освіти і науки України

Рада проректорів з наукової роботи вищих навчальних закладів та директорів наукових установ Міністерства освіти і науки України

Рада проректорів з наукової роботи вищих навчальних закладів та директорів наукових установ (НУ) Міністерства освіти і науки України створена з метою забезпечення вирішення стратегічних завдань наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності ВНЗ та НУ як важливого фактору інноваційного розвитку держави.

Зі звіту академіка НАН України М.Ю.Ільченка на пленарному засіданні Ради проректорів із наукової роботи МОН України 20 грудня 2019 р. Михайло Ільченко: “Наука в університетах має зробити країну сильнішою та успішнішою”

Фото з сайту mon.gov.ua

20 грудня в Міністерстві освіти і науки України відбулося останнє у 2019 році пленарне засідання Ради проректорів із наукової роботи і директорів наукових установ МОН України. "Хоча Рада проректорів є дорадчим органом, однак для нас це один зі стратегічних партнерів, зокрема щодо розвитку науки в університетах, – наголосив під час його відкриття перший заступник міністра освіти і науки Юрій Полюхович. – Це той  майданчик, за допомогою якого ми маємо важливий зворотний зв’язок стосовно реформ, нових рішень, які впроваджує Міністерство.

У ХПІ відкрили нову лабораторію для студентів інженерних спеціальностей

лабораторія 3D-моделювання, обробки і друку

У НТУ “Харківський політехнічний інститут” відкрили сучасну лабораторію 3D-моделювання, обробки і друку. Скористатися її ресурсами зможуть студенти, які вивчають прикладну механіку та галузеве машинобудування.

Лабораторію наповнили новітніми приладами, які поєднують декілька функцій і ощадливо використовують довколишні ресурси. Працюючи з ними, студенти зможуть опанувати навички 3D-друку, лазерної і механічної обробки матеріалів, навчитися програмувати верстати з числовим управлінням тощо.

Як використовувати азот з максимальною користю для людства: на базі ОНУ завершився міжнародний семінар

Автор фото -ОНУ ім. І. Мечникова

Як раціонально використовувати азот у Східно-Європейському регіоні, які небезпеки несе ця речовина і чи потрібно використовувати її під час виготовлення добрив. Ці та інші теми обговорили понад півсотні вчених та представників державних і неурядових організацій під час семінару в Одеському національному університеті ім. І. Мечникова.

Команда ДНУ створила та випробувала твердопаливну ракету - над її проектуванням працювали майже 2 роки

Автор фото -ДНУ ім. Олеся Гончара

Студенти та викладачі Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара спроектували ракету-носій, успішно запустили її та вивели два супутники. Це вперше серед українських вишів, коли проект реалізовано за повним циклом - від виготовлення твердого палива, проектування ракети та двигуна, до запуску та фіксації зовнішніх показчиків.

Запуск ракети пройшов на полігоні Павлоградського механічного заводу.

У ЗНУ вперше провели конкурс внутрішніх грантів - студенти отримають 170 тис гривень на реалізацію проектів

У ЗНУ вперше провели конкурс внутрішніх грантів - студенти отримають 170 тис гривень на реалізацію проектів

У Запорізькому національному університеті вперше провели конкурс внутрішніх грантів, учасники якого мали запропонувати проекти для покращення іміджу факультетів. На реалізацію ідей у виші виділили 170 тис гривень. Загалом на конкурс подалися 15 стартапів, з яких до фіналу увійшли 10.

На базі ВНТУ створили інноваційний тренінговий центр, де надаватимуть менторську допомогу винахідникам

У Вінницькому національному технічному університеті відкрили інноваційний тренінговий центр. У ньому кожен винахідник зможе отримати консультацію досвідченого тренера, а також скласти план реалізації стартапу від ідеї до прибуткового бізнес-проекту. Презентація платформи відбулась у середу, 20 лютого 2019 року.

Горизонт 2020: у межах ініціативи Clean Sky 2 науковці ХАІ отримали 1 млн євро під проект зі зменшення шкідливих викидів в авіаційних двигунах

Проект науковців Національного аерокосмічного університету ім. М. Жуковського “ХАІ” отримав близько 1 млн євро в конкурсі авіаційної ініціативи Clean Sky 2 програми Горизонт 2020. У найближчі 4 роки вчені мають втілити технологію для радикального зменшення викидів оксидів азоту в авіаційних газотурбінних двигунах. Українські дослідники є єдиними виконавцями науково-технічних робіт у проекті.

Підписатися на Рада проректорів

2011-2020 ©, Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"
Управління науки та інноватики КПІ ім.Ігоря Сікорського
Адреса НДЧ КПI ім.Ігоря Сікорського: Україна, 03056, м.Київ-56, проспект Перемоги, 37, корпус 1, кімн. 138
тел.: 236-62-13, 204-92-00
e-mail: ndch[at]kpi.ua