Шановні колеги !
Цього тижня представляємо вашій увазі інноваційну розробку наших колег з теплоенергетичного факультету. Наукова група ТЕФу працює над розробкою програмно-апаратного забезпечення медичного призначення, зокрема, розробка автоматизованого програмноапаратного комплексу (АПАК) для проведення гіпоксичних тренувань.
Гіпоксичні тренування – це новий високоефективний, немедикаментозний метод лікування, профілактики, омолодження та відновлення організму за рахунок підвищення адаптаційних можливостей організму.
Дана розробка використовується для: підвищення фізичної і розумової працездатності, стійкості до емоційних навантажень; підвищення витривалості та підготовки до змагань спортсменів; підвищення загального імунітету організму; профілактика гострих респіраторних та інфекційних захворювань; лікування широкого спектру захворювань, в тому числі хвороб внутрішніх органів дихання і серцево-судинної систем, алергічних захворювань шкіри, діабету, хронічних гінекологічних та урологічних захворювань; реабілітації при перенесені інфаркту міокарду, після хірургічних втручання, радіаційного впливу.
Переваги АПАК: модульна система апарату; висока якість та надійність в роботі; простота та безпека в експлуатації; ведення статистики та аналіз проведених сеансів; індивідуальне налаштування кожного сеансу терапії; плавний діапазон налаштування концентрації кисню у газовій суміші. На даний час реалізовано повномасштабний екземпляр пристрою з програмним та апаратним забезпеченням.
На даний етап отримано методичні рекомендації МОЗ “Застосування інтервальних нормобаричних гіпоксичних тренувань у хворих похилого віку з хронічним обструктивним захворюванням легень” для використання АПАК в закладах терапевтичного та пульмологічного напряму.