Мікрохвильові та цифрові теле- та інфокомунікації

Науковим керівником школи «Мікрохвильові та цифрові теле- та інфокомунікації» є академік НАН України, д.т.н., професор Михайло Ільченко. Науково-технічні розробки цієї школи створили базис технічного забезпечення побудови інформаційного суспільства.

Загальна характеристика школи
Фундаментальні дослідження взаємодії мікрохвильового випромінювання із твердотільними діелектричними, феритовими та напівпровідниковими структурами як базис прикладних розробок створення функціональних пристроїв радіотехніки і засобів телекомунікацій. Системотехнічні дослідження та розробки радіоелектронних і інформаційно- телекомунікаційних програмно-технічних комплексів різного призначення, що ґрунтуються на використанні мікрохвильових супутникових і телекомунікаційних технологій та засобів комп’ютерної техніки та вирішують актуальні завдання широкосмугового бездротового і доступу, обміну інформацією в розподілених системах, розбудови інформаційно- телекомунікаційної інфраструктури України.

Основні досягнення наукової школи
Використання розроблених твердотільних функціональних пристроїв дало можливість у співпраці з промисловими підприємствами забезпечити випуск нового покоління радіовимірювальної техніки, цифрових інтегрованих телерадіоінформаційних, радіорелейних і навігаційних систем.

Значення діяльності наукової школи
Побудовані мікрохвильові телекомунікаційні системи є екологічно безпечними для користування людей. Досягнення школи надали наукове підґрунтя для підготовки нового покоління понад 1500 бакалаврів, магістрів і спеціалістів інформаційно-телекомунікаційної галузі України.

Детальніше про наукову школу читати ТУТ.

Comments are closed.