з 2006 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського щорічно проводиться Конкурс “Молодий викладач-дослідник”. Згідно затвердженого Положення за встановленою Формою претенденти подають інформацію про свої наукові та інноваційні здобутки. Рішення про визначення переможців приймає Вчена Рада КПІ ім. Ігоря Сікорського.
У конкурсі «Молодий викладач-дослідник» можуть брати участь викладачі, основним місцем роботи яких є університет (не менше ніж 0,25 ст. викладача), які окрім основної викладацької роботи проводять активну науково-дослідну роботу, готують кандидатів наук, здійснюють керівництво науковою роботою студентів, публікують результати своїх робіт в провідних вітчизняних та закордонних наукових часописах, монографіях, новаторських підручниках.
Для учасників конкурсу вік не повинен перевищувати 35 років на час чергового конкурсу / для докторів наук та докторантів 40 років (згідно Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність від 26.11.2015 № 848-VIII).
Викладачі, що беруть участь у конкурсі, повинні мати педагогічне навантаження згідно нормативів, в т.ч. аудиторне не менше 100 год., а також виконувати держбюджетні і госпдоговірні роботи та забезпечувати підготовку наукових кадрів.
Претендент повинен відповідати основним критеріям визначення номінації «Молодий викладач-дослідник». (Анкета з додатком-поясненням додається).
Особи, які відзначені Державними нагородами України, розглядаються на загальних умовах згідно визначених критеріїв.
Дольова участь у загальних обсягах виконуваної тематики обчислюється наступним чином: керівнику теми – 0,5; відповідальному виконавцю – 0,3; виконавцям – 0,2.
До участі у конкурсі подаються такі матеріали: заповнені анкети з роз’ясненнями у додатку по кожному показнику, які підтверджують досягнення учасника конкурсу
Данні в Анкеті надаються за результатами науково-педагогічної діяльності номінантів за поточний навчальний рік.
Подання матеріалів на конкурс здійснюється особисто претендентом. Розгляд кандидатур на кафедрі не є обов’язковим.
Невірно оформлені, змінені форми анкети, подані без додаткових матеріалів роз’яснень за кожним пунктом анкети вважаються не дійсними і до розгляду не приймаються.
Розгляд кандидатур проводиться експертно-правовою комісією та науково-організаційною комісіями Вченої ради університету. Узгоджені комісіями кандидатури рекомендуються Департаментом науки та інноватики Вченій раді університету до затвердження.
Вчена рада університету відкритим голосуванням приймає рішення щодо переможців конкурсу в номінації «Молодий викладач-дослідник».
Розгляд кандидатур відбувається один раз на рік.
На основі рішення Вченої ради переможцям конкурсу видається Диплом встановленого зразка та встановлюється надбавка до заробітної плати в розмірі 20 % від посадового окладу терміном на один рік (за рахунок загального і спеціального фондів) за результатами науково-педагогічної діяльності номінантів за останній рік
Після закінчення вищевказаного терміну викладач може знову претендувати на це звання за умови відповідності основним критеріям, за якими формується рейтинг викладача-дослідника.
Архів конкурсів
- “Молодий викладач-дослідник – 2023”
- “Молодий викладач-дослідник – 2022”
- “Молодий викладач-дослідник – 2021”
- “Молодий викладач-дослідник – 2020”
- “Молодий викладач-дослідник – 2019”
- “Молодий викладач-дослідник – 2018”
- “Молодий викладач-дослідник – 2017”
- “Молодий викладач-дослідник – 2016”
- “Молодий викладач-дослідник – 2015”
- “Молодий викладач-дослідник – 2014”
- “Молодий викладач-дослідник – 2013”
- “Молодий викладач-дослідник – 2012”
- “Молодий викладач-дослідник – 2011”
- “Молодий викладач-дослідник – 2010”
- “Молодий викладач-дослідник – 2009”
- “Молодий викладач-дослідник – 2008”
- “Молодий викладач-дослідник – 2007”
- “Молодий викладач-дослідник – 2006”