У період канікул та відпусток можна дозволити собі перепочити та надихнутися на нові навчальні та наукові здобутки. Цього року літо нам обіцяють спекотне і сонячне, а це значить, що поряд з усіма принадами, як-то рожеві персики і соковиті кавуни, на нас чекає ще й небезпека – сонячне випромінювання. Саме цій темі присвячена стаття “How does the skin sense sun light? An integrative view of light sensing molecules” у червневому номері авторитетного міжнародного наукового журналу “Journal of Photochemistry and Photobiology C: Photochemistry Reviews” (Q1). ЇЇ автори пропонують читачам комплексний огляд широкого діапазону реакцій людської шкіри на сонячне випромінювання і переглядають доступні на сьогодні дані про корисний та шкідливий вплив УФ і видимого світла. Наша шкіра має своєрідні “очі” – світлочутливі білки опсини, які модулюють клітинні реакції на вплив сонця. Про те, як це відбувається і наскільки насправді шкідливе сонячне випромінювання, читайте за посиланням.
А щоб не пропустити влітку важливі наукові новини, дослідники КПІ можуть віддалено скористатися доступом до повних текстів електронних книг бази даних ScienceDirect від міжнародного видавництва Elsevier за посиланням.
Працювати дистанційно з платформою ScienceDirect можна без прив’язки до IP-адреси установи. Налаштувати віддалений доступ допоможе інструкція.
Нагадуємо, що актуальний перелік баз даних наукової інформації завжди доступний на сайті Бібліотеки КПІ.