Найцитованіші статті науковців КПІ ім. Ігоря Сікорського в галузі комп’ютерних наук

Продовжуємо аналізувати публікації науковців КПІ ім. Ігоря Сікорського в міжнародних виданнях, що входять до наукометричної бази даних Scopus, зокрема за п’ятирічний період (2016-2020 рр.), оскільки, бібліометричні показники саме такого часового вікна враховують у світових рейтингах університетів.

Нагадуємо, що за п’ять років науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського опублікували 3718 праць, які індексуються в Scopus, з них найбільша частина – 1964 праці – це дослідження в галузі інженерних наук (Engineering). На другому місці за кількістю публікації наших науковців у галузі комп’ютерних наук (Computer Science) – 1434 праці.

ТОП-5 найпопулярніших тем, яким присвячені ці публікації, – обробка даних, комп’ютерні технології для навчання, інженерна освіта, інтелектуальні обчислення, системний аналіз.

ТОП-5 науковців нашого університету, які опублікували найбільше статей у галузі комп’ютерних наук за визначений період: Михайло Захарович Згуровський (29), Олександр Іванович Ролік (25), Петро Іванович Бідюк (23), Микола Сергійович Лавренюк (23) і Сергій Федорович Теленик (23).

1434 праці процитовані 3914 разів, а до ТОП-5 найцитованіших публікацій увійшли:

1. Gordienko Y., Gang P., Hui J., Zeng W., Kochura Y., Alienin O., Rokovyi O., Stirenko S. “Deep learning with lung segmentation and bone shadow exclusion techniques for chest X-ray analysis of lung cancer”, Advances in Intelligent Systems and Computing. 2019. DOI: 10.1007/978-3-319-91008-6_63 – 47 цитувань.

2. Zyma I., Tukaev S., Seleznov I., Kiyono K., Popov A., Chernykh M., Shpenkov O. “Electroencephalograms during mental arithmetic task performance”, Data. 2019. DOI: 10.3390/data4010014 – 33 цитування.

3. Tomashevskyi V., Yatsyshyn A., Pasichnyk V., Kunanets N., Rzheuskyi A. “Data Warhouses of Hybrid Type: Features of Construction”, Advances in Intelligent Systems and Computing. 2020. DOI: 10.1007/978-3-030-16621-2_30 – 32 цитування.

4. Gorbenko I., Kuznetsov O., Gorbenko Y., Alekseychuk A., Tymchenko V. “Strumok keystream generator”, Proceedings of 2018 IEEE 9th International Conference on Dependable Systems, Services and Technologies, DESSERT 2018. 2018. DOI: 10.1109/DESSERT.2018.8409147 – 29 цитувань.

5. Sulema Y. “Mulsemedia vs. Multimedia: State of the art and future trends”, International Conference on Systems, Signals, and Image Processing. 2016. DOI: 10.1109/IWSSIP.2016.7502696 – 28 цитувань.

Як відомо, для галузі комп’ютерних наук, що є дисципліною, яка дуже стрімко розвивається й еволюціонує, конференції відіграють особливо важливу роль в оприлюдненні наукових результатів, оскільки дають можливість досить швидко презентувати й обговорити з колегами нові ідеї. Тож не дивно, що 4 з 5 найцитованіших публікацій наших науковців за цією галуззю – саме у виданнях, що публікують матеріали конференцій.

Нові дослідження починаються з нових ідей, а нові ідеї виникають у процесі читання. За ключовим словом “trends in computer science” в базі даних ScienceDirect авторитетного міжнародного видавництва Elsevier знаходимо понад 3000 глав з книг, з якими члени дослідники КПІ ім. Ігоря Сікорського можуть вільно працювати в локальній мережі університету за посиланням. Загалом, спільноті КПІ доступні понад 39000 наукових видань ScienceDirect  (електронні монографії, книжкові серій, довідкові видання, навчальні посібники тощо) з різних галузей знань. Також, нагадуємо про можливість налаштування віддаленого доступу до баз даних ScienceDirect та Scopus з використанням доменного імені установи. Ви можете самостійно налаштувати віддалений доступ до цих баз, використовуючи власну електронну адресу в домені КПІ ім. Ігоря Сікорського (@kpi.ua). Покрокову інструкцію з налаштування доступу можна переглянути за посиланням.

Отримати консультацію щодо налаштування віддаленого доступу до міжнародних баз даних баз даних ScienceDirect та Scopus завжди можна в Центрі інформаційної підтримки освіти та досліджень (Бібліотека КПІ, зала 4.4, 204 96 72, science@library.kpi.ua ).