Наукова школа Інституту матеріалознавства та зварювання ім. Є.О. Патона «Моніторинг і управління якістю у зварюванні»

Наукова школа заснована у 1953 році.

Керівник школи в даний час – Фомічев Сергій Костянтинович, д.т.н., професор, кафедра смарт технологій з’єднань та інженерії поверхні, ІМЗ.

Стратегії розвитку наукової школи.
Комплексний підхід, заснований на поєднанні наукових знань та новітніх досягнень у галузях:
– зварювання та споріднених процесів;
– фізико-хімічної механіки матеріалів;
– інформаційних технологій та телекомунікаційних систем;
– математичної статистики та штучного інтелекту;
– систем і методів управління якістю.

Наукова діяльність здійснюється за трьома основними напрямками:
– розробка методів і систем моніторингу технічного стану зварних конструкцій з урахуванням технологічних, експлуатаційних факторів і впливу агресивного середовища на основі магнітних методів, методу акустичної емісії і методу поляризаційного опору;
– моніторинг якості у зварюванні на основі штучного інтелекту;
– розробка інтегрованих систем управління відповідно до вимог міжнародних стандартів ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001, ISO 11462.

Інноваційна діяльність проводиться з підприємствами України ДП Укрхімтрансаміак, ДП Укроборонпром та за спільними міжнародними програмами з:
– Університетом Отто-фон Геріке, м. Магдебург, Німеччина – подвійний диплом і наукові проекти з 2002 року по теперішній час;
– Міжнародним інститутом зварювання – підготовка міжнародних інженерів і міжнародних технологів зі зварювання та наукова співпраця з 2007 року по теперішній час;
– Федеральний університет м. Уберландія, Бразилія – подвійний диплом і наукова співпраця з 2008 року по теперішній час.