Українські підприємства фінансують інновації здебільшого власним коштом – аналітичне дослідження «Інноваційна діяльність в Україні у 2019 році»

Які позиції має Україна в міжнародних індексах щодо інноваційного потенціалу? Скільки українських підприємств здійснювали інноваційну діяльність та впроваджували інновації торік? Який обсяг коштів та з яких джерел на це було витрачено? Про це йдеться в аналітичному дослідженні “Інноваційна діяльність в Україні у 2019 році”, яке 19 серпня 2020 року, було розміщено на сайті МОН.

Довідка створена на основі даних головних розпорядників бюджетних коштів, Державної служби статистики України, міжнародних індексів.

Так, минулого року 782 українських підприємства здійснювали інноваційну діяльність. З них саме впроваджували інновації – продукцію та/або технологічні процеси – 13,8%. Для порівняння: 2012 року інноваційною діяльністю займалося вдвічі більше підприємств – 1758, однак впроваджували інновації 13,6%.

Найбільше інноваційно активних підприємств займалися виробництвом харчових продуктів (16,8%), а також машин та устаткування (10,2%).

Загалом підприємства витратили на інновації 14220,90 млн грн, з яких найбільше – на придбання машин, обладнання та програмного забезпечення (10185,11 млн грн).

Детальна інформація за посиланням

Comments are closed.