Пандемія Covid-19 внесла свої корективи в усі сфери нашого життя, навіть в ступінь довіри до науки. Як свідчать дані щорічного глобального дослідження State of Science Index, SOCI, що проведено компанією 3M, імідж і довіра до науки зростають (детальніше).
Рівень довіри до науки і вчених сьогодні найвищий за останні три роки: 89 % опитаних довіряють науці, 86 % довіряють вченим, 77 % вважають, що наука потребує більшого фінансування, 54 % згодні, що наука важлива в повсякденному житті. У той же час 32 % опитаних, як і раніше, вважають, що їх життя не змінилося б, якби науки не існувало.
Природно, що в пріоритеті сфера охорони здоров’я (пошук ліків від вірусів та інших поширених захворювань). Однак у результаті пандемії посилилася також підтримка STEM-освіти: 74 % опитаних згодні, що світ потребує STEM-фахівців.
Пандемія, продемонструвавши прогалини в керівництві наукою в усьому світі, також відкрила можливості для поліпшення ситуації.
Для того щоб бути якомога тісніше залученим до міжнародної наукової комунікації, вміти комплексно аналізувати результати науково-дослідної діяльності й на цій основі ефективно прогнозувати свою подальшу роботу, підвищувати видимість свого наукового доробку, обійтися без потужних аналітичних цифрових інструментів просто неможливо. Надзвичайно помічним інструментом у цьому є SciVal (Elsevier) – онлайн-платформа для моніторингу й аналізу міжнародних наукових досліджень із використанням інструментів візуалізації та сучасних метрик цитованості, економічної та соціальної ефективності.
Протягом квітня місяця 2021 року всі співробітники КПІ ім. Ігоря Сікорського мають можливість віддаленого тестового доступу до SciVal. Усі, хто вже має віддалений доступ до Scopus, автоматично отримує його і до SciVal (логін/пароль ті ж самі). Для налаштування віддаленого доступу до Scopus/SciVal ви завжди можете звернутися до Бібліотеки КПІ, заповнивши форму.