Наукова група фізико-технічного інституту «Супутникові інформаційні технології»

Шановні друзі!

В продовженні знайомства з науковими групами нашого університету, хочемо познайомити вас з науковою групою – «Супутникові інформаційні технології». Науковим керівником наукової групи є професор кафедри інформаційної безпеки Фізико-технічного інституту, доктор технічних наук Шелестов Андрій Юрійович. В команді активно працюють аспіранти, зокрема Лавренюк Микола, який півроку тому став доктором філософії з прикладної математики, та магістри цієї ж спеціальності, яскравим представником яких є Шуміло Леонід.

Одною з успішних розробок НГ є «Інформаційні технології супутникового моніторингу», яку, зокрема, використано для побудови інформаційних продуктів класифікації земного покриву на території України на протязі останніх декількох років. Група тісно співпрацює з провідними інститутами академії наук України та відомими закордонними університетами. У 2016 році НТУУ «КПІ» став першим в Україні та третім у Європі вишем, який отримав фінансову підтримку корпорації Google на здійснення наукових досліджень в сфері супутникового моніторингу посівів. В 2020 році ФТІ став партнером гранту NASA, який отримано випускником ФТІ, професором університету штату Меріленд Скакуном Сергієм. Грант спрямовано на розвиток методів машинного навчання і технологій супутникового моніторингу «гарячих точок» в Україні, зокрема окупованих територій.

Бажаємо натхнення та нових звершень науковій групі!