Наукова група «Високовольтні масштабні перетворювачі напруги та нелінійні обмежувачі перенапруг»

Сьогодні знайомимо вас із науковою групою під керівництвом заслуженого викладача КПІ ім. Ігоря Сікорського, д.т.н., професора кафедри теоретичної електротехніки ФЕА Володимира Олександровича Бржезицького – «Високовольтні масштабні перетворювачі напруги та нелінійні обмежувачі перенапруг», яка є компонентою наукової школи «Електрофізичні процеси при дії сильних електричних та магнітних полів та їх застосування у високовольтній техніці та електротехнологіях». Також активну участь у роботі НГ беруть колишні аспіранти Володимира Олександровича, а зараз викладачі Євгеній Олександрович Троценко і Ярослав Олександрович Гаран.
Одним із вагомих результатів НГ є освоєння технології створення сучасного й унікального електрообладнання високої напруги. Відмінною рисою розробок є мінімальні масо-габаритні показники при одночасно високій робочій напрузі.
Наприклад, мобільні еталонні трансформатори напруги використовуються в пересувних лабораторіях вимірювання якості електроенергії, визначення втрат електричної енергії, метрологічної атестації систем комерційного обліку електроенергії безпосередньо на місці їх установлення та експлуатації.
Мобільні еталонні трансформатори в кілька разів менші від своїх прототипів – трансформаторів минулого. Невеликі розміри та високі характеристики дали можливість використовувати їх у пересувних лабораторіях, змонтованих на шасі автомобілів.
Бажаємо натхнення та успіхів науковій групі!